• 8 February, 2023

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në pjesën e parë të ditës parashihen reshje shiu.

IHK njofton se në orët e pasdites pritet të bie intensiteti i reshjeve të shiut, ndërkaq në juglindje dhe lindje të vendit nuk parashihet të ketë fare.

Temperaturat minimale do të luhaten ndërmjet 1 dhe 3 gradë, ndërkaq maksimalet do të jenë ndërmjet 3 dhe 5 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit parashihet do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m|s. 

/Telegrafi/

Read Previous

Një femër tenton të vetvritet tek Ura e Fshajt, shpëtohet nga një burrë

Read Next

Vendet ku do të ketë ndërprerje të planifikuar të rrymës për shkak të punimeve për siguri të sistemit energjetik