Nuk ka rritje të numrit të të infektuarëve në shkollat e Gjakovës

Numri i rasteve pozitive me Covid-19 është duke u rritur ndjeshëm, mirëpo kjo ende nuk ka reflektuar në masë të madhe në institucionet arsimore në komunën e Gjakovës, keshtu shprehet drejtori i arsimit Gjevalin Nikollbibaj.

Se a ka pasur rritje të rasteve me Covid- 19  në shkolla fillore dhe të mesme, dhe me cfarë skenari po zhvillohet mësimi, shpjegon tutje Nikollbibaj.

Poashtu drejtori i arsimit, Gjevalin Nikollbibaj na njoftoi edhe  me shifrat  e të infektuarve në arsim që nga fillimi i vitit shkollor e deri më tani.

Mirëpo drejtori bëri thirrje që masat mbrojtëse anti-covid të respektohen duke mundësuar kështu  një process mësimor të sigurtë dhe të frytshëm.

Read Previous

​Tre të vdekur,260 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Read Next

Orari i javës së 21-të në Superligë, përballje gjigandësh në kryeqytet