Moti sot në Kosovë

Foto: TV Syri

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat do të lëvizin ndërmjet -1 -1 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 – 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. 

Read Previous

Çfarë konsiderohen krime lufte dhe a mund të dënohet Vladimir Putin?

Read Next

​633 raste aktive me COVID-19