Messi thyen rekordin e legjendës braziliane Pele

Lionel Messi shënoi golin e tij të 79-të ndërkombëtar të enjten në mbrëmje për të thyer rekordin e golave në Amerikën e Jugut që mbahej nga legjenda braziliane Pele.

Messi realizoi tre gola në fitoren 3:0 të Argjentinës ndaj Bolivisë e vlefshme për kualifikimet për Kupën e Botës.

Messi ka shënuar 79 gola në 152 ndeshje

Golashënuesit më të mirë të ekipeve të Amerikës së Jugut:

Lionel Messi: 79 (Argjentinë)

Pele: 77 (Brazil)

Neymar: 69 (Brazil)

Luis Suarez: 64 (Uruguaj)

Ronaldo: 62 (Brazil)

Making a superhero: how Pelé became more myth than man | Pelé | The Guardian

Read Previous

Vizita të rregullta nga pediatri në IP Ganimete Tërbeshi

Read Next

​Kurti: Vaksinimi dhe zbatimi i masave kanë filluar të japin rezultat