Liburni pëson humbje nga Mabetex Prishtina

Liburni ka pësuar humbjen e parë në Gjakovë pas një kohe të gjatë.

Në superderbin e javës së katërmbedhjete u mposht nga Mabetex Prishtina me rezultat 2 me 5.Pas 5 minutave loje golin e pare e shënoj ekipi I Prishtinës, ishte braziliani Leandro Montegro që shënoj në portë. Vetëm disa minutia më vonë rezultati u barazua ne 1 me 1. Futbollisti Ermir Kryeziu shenoj per Liburnin. Past rasteve të shumta të shënimit më vonë u shenua edhe goli i dyte per klubin gjakovar nga kolumbiani Julian Porras. https://www.syri-vision.tv/Ne minutat e fundit te lojes rezultati perseri u barazua. Per prishtinen shenoi kapiteni Jeton Rukovci. Pjesa e parë u mbyll me rezultat të barabartë 2 me 2.Në pjesën e dytë Prishtina arriti të tregohet më e mirë në parket. Pas pak minutave lojë epersin per prishtinen e ngriti Daglas Meurer. Edhe pse gjakovarët u munduan të shënojnë prap se prap mysafirët shfrytëzxuan rastete e veta dhe arritën të shënojnë fitore. https://www.syri-vision.tv/
Në minuat e fundit të kësaj përballje golin e 5 për prishtinën e shënoj përsëri braziliani Leandro Montegro.

Dihet se së fundi Liburn ka bërë edhe dy përforcime. Bëhet fjalë për kolumbianët Cholas dhe Porritas të cilët treguan një ndeshje të shkelqyer në ndeshjen e tyre të parë debutuese me Liburnin.
Pas kesaj humbje Liburni kalon në poziten e dytë me 33 pikë të tubuara me 11 fitore,0 barazime dhe 2 humbje me golëvarazh 91-45 me plus 46 gola dallim.Javen e ardhshme Liburni udheton në Prishtinë në ndeshjen tjeter derbi ku do të takohet me klubin Prishina 01.https://www.syri-vision.tv/

Read Previous

KF Vëllaznimi mposht Drenasin me rezultat 1-0

Read Next

Kujtohen 22 dëshmorët e Hereqit, Sllupit dhe Dujakës