Kurti priti në takim kampionin e superligës në basketboll, KB Peja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti dje në takim kampionët e këtij edicioni të superligës së basketbollit në Kosovë, KB Peja, duke potencuar se edicioni i sivjetmë ka rikthyer basketbollin në vëmendjen e secilit prej nesh, duke potencuar kështu se rritja e shikueshmërisë dhe mbështetjes për sportin lokal sinjalizon drejtimin e duhur të zhvillimit të sportit në nivel shtetëror.

Bëhet e ditur se ai uroi drejtuesit dhe lojtarët e Klubit të Basketbollit Peja për arritjen në këtë sezon dhe u dëshiroi edhe më shumë suksese në të ardhmen. Po ashtu theksoi se si qeveri janë të interesuar që ta forcojnë sa më shumë sportin, i cila theksoi se ka shumë rëndësi për rininë dhe për shëndetin, por edhe për afirmimin e shtetit.

/KlanKosova/

Read Previous

Rasti i VisaMetric, deklarohet Ambasada gjermane në Prishtinë

Read Next

Shefi i inxhinierisë së Twitter jep dorëheqjen pas defekteve teknike me DeSantis