• 22 March, 2023

Kryeministri Kurti mbledh ministrat

Kryeministri Albin Kurti i ka ftuar ministrat në një mbledhje të Qeverisë.

Mbledhja është caktuar të mbahet të orën 10:00, siç njoftoi Zyra e Kryeministrit.

Qeveria të hënën e mbajti mbledhjen e fundit, në formë elektronike, ku mori vendim për dërgimin e një kontigjenti të FSK-së për ndihmë humanitare në rajonet e prekura nga tërmeti në Turqi.

Ndërsa sot, Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka shpallur ditë zie në Kosovë, në shenjë nderimi për mijëra viktimat e tërmetit në Turqi e Siri.

E para e vendit, Vjosa Osmani përmes një njoftimi në Facebook ka thënë se mendimet dhe lutjet e Kosovës janë për viktimat, të lënduarit dhe të gjithë të prekurit nga tërmeti.

Read Previous

​Sot ditë zie në Kosovë

Read Next

Veseli: Vitin e kaluar u kryen mbi 2 milionë analiza në Biokimi, 500 mijë pacientë morën shërbime