Është zbuluar fanella e tretë e Milanit për sezonin e ri 2021/22

Photo LaPresse – Spada May 1th , 2021 Milan Italy Soccer A.C. Milan- Season 2020-2021 – Serie A Milan vs Benevento In the pic: celebrates after scoring Hakan Calhanoglu,Rafael Leao , Theo Hernandez, Alexis Saelemaekers PUBLICATIONxNOTxINxITAxFRAxCHN Copyright: xSpadax

Footy Headlines e ka zbuluar fanellën e tretë të Milanit për sezonin e ri 2021/22, një veshje e zezë që buron nga dizajni global i kompanisë Puma.

Ajo do të përmbajë dy vija të trasha të kuqe në gjoks, midis të cilave ndodhet emri i klubit “AC Milan”.

Mbi gjoks midis saj do të qëndrojë logoja e Pumas.

Milani do ta vishte këtë fanellë në ndeshjet si mysafir dhe shumë më rrallë sesa dy fanellat e para që nuk janë zbuluar ende.

Kuqezinjtë ëndërrojnë të paraqitet edhe në Ligën e Kampionëve, pasi me katër ndeshje të mbetura këtë sezon në Serie A, janë buzë kualifikimit.  /Gazeta Express/

Read Previous

​Sot pritet të arrijnë në Kosovë 4680 vaksina Pfizer

Read Next

​KOSTT pret seancën e së enjtes për 11 milionëshin, KMDLNJ e opozita kundër