Elon Musk zbulon ndryshimin e ri të platformës X

Elon Musk po përgatitet të përballet me një ndryshim tjetër në X. Manjati i teknologjisë njoftoi në një postim se përdoruesit e X do të jenë në gjendje të bëjnë thirrje audio dhe video.

Ndërsa, kjo lëvizje e barazon X me Facebook, WhatsApp dhe Instagram, si pasojë një ekspert i sigurisë kibernetike paralajmëroi se sigurinë e tij e rrethojnë pyetje serioze.

Pronari i Twitter, Elon Musk, njoftoi se rrjeti social në fjalë po “punon fort” për të respektuar rregulloren evropiane që imponon detyrime të shtuara për gjigantët e internetit kundër përmbajtjeve të paligjshme dhe dezinformatave.

Ne po punojmë shumë për të,” shkroi miliarderi në platformën e tij, duke iu përgjigjur një videoje të Komisionerit Evropian të Tregut të Brendshëm, Thierry Breton në lidhje me këtë Akt të Shërbimeve Dixhitale (DSA në anglisht),  i cili sot bëhet i detyrueshëm për platformat më të mëdha./abcnews.al

Read Previous

VIDEO/ Vizioni dhe pasimi i Messit për Jordi Alba po çmend të gjithë

Read Next

Çeku: Ndërtesa e Muzeut të Muzikës do të restaurohet e të kthehet në gjendjen origjinale, përgjegjësit të dënohen