Drita – Prishtina, formacionet zyrtare

Xhiro a e 30-të e Superligës së Kosovës sjell edhe derbin e madh ndërmjet Dritës dhe Prishtinës që janë të përfshira direkt në luftën për titull.

Drita kryeson tabelën me 64 pikë, kurse Prishtina është e treta me 60 pikë.

Ndeshja fillon nga ora 15:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Blakqori, Cuculi, Arago, Limani, Namani, Shabani, Vucaj, Xh.Shabani, Haxhimusa, Fazliu

Prishtina: Nika, Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu./KosovaPress

Read Previous

Ritchie Torres: Krenar që përfaqësoj shqiptarët në Kongresin e 117-të të Amerikës

Read Next

Shkon në 82 numri i viktimave në spitalin ku shpërtheu zjarri në Irak