1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

​Mbushet me pacientë Mjekësia Sportive, apelohet për kujdes

​Mbushet me pacientë Mjekësia Sportive, apelohet për kujdes

Numri i lartë i të infektuarve me COVID-19 ka bërë që në Mjekësinë Sportive të jenë të lirë vetëm edhe 5 shtretër, pasi 90 të tjerë janë të zënë me pacientë të infektuar. Në këtë…

​Burrë e grua sulmuan njëri tjetrin, shoqërohen në stacionin policor

​Burrë e grua sulmuan njëri tjetrin, shoqërohen në stacionin policor

Burrë e grua janë shoqëruar në stacionin policor në Prizren, pasi që të njëjti kanë sulmuar njëri-tjetrin. I dyshuari ishte nën ndikim të alkoolit. Të dyshuarve i është ofruar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit,…

Mbërrijnë në Kukës mjekët nga Kosova  për ta marrë vaksinën anti-Covid

Mbërrijnë në Kukës mjekët nga Kosova për ta marrë vaksinën anti-Covid

Kanë mbërritur në Kukës tre autobusë nga Kosova me punëtorët e parë shëndetësorë të cilët do të vaksinohen. Në pallatin e Kulturës në Kukës, ka filluar regjistrimi i vaksinimit të 250 mjekëve kosovarë. Ndërkohë, që…

Vdes fëmija dy vjeçar në Pejë, ishte rrëzuar në shkallët e shtëpisë

Vdes fëmija dy vjeçar në Pejë, ishte rrëzuar në shkallët e shtëpisë

Një fëmijë dy vjeç ishte dërguar pa shenja jete në Spitalin Rajonal të Pejës. Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 21:15 në fshatin Bokshiq,…

Njohës të çështjeve ndërkombëtare: Vendosja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem, çështje e interesit kombëtar

Njohës të çështjeve ndërkombëtare: Vendosja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem, çështje e interesit kombëtar

Njohës të çështjeve ndërkombëtare dhe të sigurisë vlerësojnë se vendosja e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem është çështje e interesit kombëtar. Megjithatë vlerësojnë se ky veprim mund të prolongojë edhe më shumë procesin e njohjes…

Kjo është gjendja në pikat kufitare të Kosovës

Kjo është gjendja në pikat kufitare të Kosovës

Ministria e Punëve të Brendshme në faqen e saj zyrtare bën përditësimin e gjendjes në pikat kufitare. Sipas të dhënave të fundit, aktualisht në pikën kufitare Vërmicë duhet të pritet për të hyrë deri në…

​Falsifikonte testet për Covid-19, arrestohet

​Falsifikonte testet për Covid-19, arrestohet

Një person është arrestuar dje në mesditë në Prishtinë, pasi kishte falsifikuar testet me Covid-19, duke përdorur emrin e një laboratori tjetër. Sipas Policisë, rastin e ka raportuar pronari i një laboratori, pasi i dyshuari…

Policia shqipton 569 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia shqipton 569 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka shqiptuar 569 gjoba për mosrespektim të masave anti-covid, gjatë 24 orëve të fundit. Po ashtu janë shqiptuar 1369 tiketa për kundërvajtje në trafik, ndërsa janë arrestuar 21 persona. Gjatë 24 orëve…

Sot luhen dy ndeshje të Superligës së Kosovës

Sot luhen dy ndeshje të Superligës së Kosovës

Sot zhvillohen dy ndeshjet e para të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës, shkruan Sinjali Sport. Në ora 13:00 fillon ndeshja e parë, ku Drita është nikoqire e Drenicës, në të cilën vendasit kërkojnë…

Njerku e bën për spital të miturën

Njerku e bën për spital të miturën

Një e mitur ka raportuar në Policinë e Kosovës se është sulmuar fizikisht nga njerku i saj. Sipas policisë viktimës i është ofruar tretman mjekësor. Për këtë rast është njoftuar QSP-ja dhe prokurori. Prishtinë, 19.03.2021-12:20.…