1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

Ministrja Haxhiu raporton në Komisionin për Integrim Evropian

Ministrja Haxhiu raporton në Komisionin për Integrim Evropian

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu do të raportojë sot në Komisionin për Integrim Evropian. Ky raportim nis në orën 13:00 në Kuvendin e Kosovës.

​Osmani: Të zhdukurit me dhunë janë thirrja jonë për drejtësi, Meja dhimbje e madhe e Kosovës

​Osmani: Të zhdukurit me dhunë janë thirrja jonë për drejtësi, Meja dhimbje e madhe e Kosovës

Presidentja e KosovĂ«s, Vjosa Osmani, nĂ« DitĂ«n KombĂ«tare tĂ« tĂ« Pagjeturve, e cila pĂ«rkon me datĂ«n e masakrĂ«s sĂ« MejĂ«s ka theksuar se kjo ditĂ« Ă«shtĂ« pĂ«rkujtim, pritje e ankth pĂ«r familjarĂ«t dhe shtetin e…

Kurti merr letër falënderimi nga Von der Leyen dhe Trudeau për përkrahjen për Ukrainën

Kurti merr letër falënderimi nga Von der Leyen dhe Trudeau për përkrahjen për Ukrainën

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti ka pranuar njĂ« letĂ«r falĂ«nderimi nga Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe Kryeministri i KanadasĂ«, Justin Trudeau, pĂ«r pĂ«rfshirjen nĂ« aktivitetin e zotimit pĂ«r ndihmĂ« UkrainĂ«s. “Duam…

Dy raste të dhunës në familje në 24 orë

Dy raste të dhunës në familje në 24 orë

Policia e KosovĂ«s ka raportuar se nĂ« 24 orĂ«t e fundit kanĂ« ndodhur dy raste tĂ« dhunĂ«s nĂ« familjes. Sipas raportit rastet e dhunĂ«s kanĂ« ndodhur nĂ« GraçanicĂ« dhe KlinĂ«. GraçanicĂ« 26.04.2022 – 19:03. Ă‹shtĂ« arrestuar…

​428 raste aktive me COVID

​428 raste aktive me COVID

Aktualisht janĂ« 428 raste aktive me COVID-19 nĂ« KosovĂ«. NĂ« 24 orĂ«t e fundit janĂ« regjistruan shtatĂ« raste tĂ« reja me koronavirus, janĂ« shĂ«ruar 13 qytetarĂ«, ndĂ«rsa numri i pĂ«rgjithshĂ«m i tĂ« shĂ«ruarve Ă«shtĂ« 224.431.…

Sveçla raporton në Komisionin për Administratë Publike

Sveçla raporton në Komisionin për Administratë Publike

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla do të raportojë sot në Komisionin për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal. Sipas njoftimit, raportimi nis në ora 11:00. /Klankosova.tv/

​Dita e të Pagjeturve të Kosovës

​Dita e të Pagjeturve të Kosovës

MĂ« 27 prill nĂ« KosovĂ« shĂ«nohet Dita e tĂ« Pagjeturve. Po ashtu, sot shĂ«nohet pĂ«rvjetori i 23-tĂ« i masakrĂ«s nĂ« MejĂ« tĂ« GjakovĂ«s, ku mĂ« 27 prill 1999 u vranĂ« 376 persona. NĂ« nderim tĂ«…

​23 vjet nga masakra në Meje

​23 vjet nga masakra në Meje

Sot shĂ«nohet pĂ«rvjetori i 23-tĂ« i masakrĂ«s nĂ« MejĂ« tĂ« GjakovĂ«s, ku mĂ« 27 prill 1999 u vranĂ« 376 persona. NĂ« pĂ«rkujtim tĂ« kĂ«saj ngjarjeje tragjike, sot Komisioni Qeveritar pĂ«r Persona tĂ« Zhdukur vendos kurora…

​Parashikimi i motit

​Parashikimi i motit

GjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme pritet qĂ« tĂ« mbretĂ«rojĂ« mot me diell dhe vranĂ«sira tĂ« pjesshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet 3-6 gradĂ« celsius, ndĂ«rsa maksimalet e ditĂ«s parashihen tĂ« lĂ«vizin ndĂ«rmjet…

Ministria e Financave jep sqarim për shtesën 100 euro për puntorët

Ministria e Financave jep sqarim për shtesën 100 euro për puntorët

Ministria e Financave nĂ« njĂ« njoftim nĂ« rrjetin social Facebook jep sqarim pĂ«r shtesĂ«n 100 euro pĂ«r puntorĂ«t. Njoftimi i plotĂ«: Pyetje tĂ« bĂ«ra shpesh lidhur me shtesĂ«n 100 euro pĂ«r punĂ«torĂ« 🔸UnĂ« marr pagĂ«…