1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

Kthehet në rigjykim rasti “Veteranët”, Apeli anulon aktgjykimin e Gjykatës Themelore

Kthehet në rigjykim rasti “Veteranët”, Apeli anulon aktgjykimin e Gjykatës Themelore

Gjykata e Apelit e ka kthyer nĂ« rigjykim rastin “VeteranĂ«t”, ku akuzohen Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, QelĂ« Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Smajl Elezaj, Fadil Shurdhaj dhe…

Kthehet në rigjykim rasti “Veteranët”, Apeli anulon aktgjykimin e Gjykatës Themelore

Kthehet në rigjykim rasti “Veteranët”, Apeli anulon aktgjykimin e Gjykatës Themelore

Gjykata e Apelit e ka kthyer nĂ« rigjykim rastin “VeteranĂ«t”, ku akuzohen Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, QelĂ« Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Smajl Elezaj, Fadil Shurdhaj dhe…

Profesionistët po braktisin Kosovën

Profesionistët po braktisin Kosovën

Braktisja e vendit nga njerĂ«zit profesionistĂ«, po vazhdon ende nĂ« KosovĂ«. Sipas ekspertĂ«ve, Kosova shumĂ« shpejt do tĂ« pĂ«rballet me mungesĂ« tĂ« fuqisĂ« punĂ«tore, por edhe tĂ« kuadrove tĂ« fushave tĂ« ndryshme. Ata thonĂ« se…

7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, sipas tĂ« dhĂ«nave nga Instituti KombĂ«tar i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« Publike tĂ« KosovĂ«s, informon: NĂ« 24 orĂ«t e fundit janĂ« dhĂ«nĂ« 62 doza tĂ« vaksinĂ«s kundĂ«r COVID-19. Prej fillimit tĂ« vaksinimit nĂ« tĂ« gjitha…

Murati: Tërheqja e mjeteve nga Trusti shkakton precedent të rrezikshëm

Murati: Tërheqja e mjeteve nga Trusti shkakton precedent të rrezikshëm

Komisioni pĂ«r Buxhet, PunĂ« dhe Transfere, ka filluar mbledhjen nĂ« tĂ« cilĂ«n nĂ« rend dite Ă«shtĂ« shqyrtimi nĂ« parim i Projektligjit pĂ«r ndryshimin mbi ndarjet buxhetore pĂ«r Buxhetin e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s pĂ«r vitin 2022.…

Policia kryen bastisje në “Lagjen e Boshnjakëve” në veri

Policia kryen bastisje në “Lagjen e Boshnjakëve” në veri

JanĂ« shtuar forcat e PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s nĂ« veri pas tĂ« shtĂ«nave me armĂ« qĂ« ndodhĂ«n mĂ«ngjesin e sotĂ«m nĂ« drejtim tĂ« policisĂ« nĂ« Zupç tĂ« Zubin Potokut, shkruan Gazeta Sinjali. NjĂ«sia Speciale ndodhet nĂ«…

Mbingarkohet Klinika Emergjente e QKUK-së, 871 raste trajtohen për katër ditë

Mbingarkohet Klinika Emergjente e QKUK-së, 871 raste trajtohen për katër ditë

ShĂ«rbimi Spitalor Klinik e Universitar i KosovĂ«s njofton se Klinika Emergjente e QendrĂ«s Klinike Universitare tĂ« KosovĂ«s Ă«shtĂ« mbingarkuar me pacientĂ« qĂ« po marrin trajtim emergjent mjekĂ«sor. Sipas njoftimit, bazuar nĂ« raportin e punĂ«s sĂ«…

Presidentja e PE-së: Thirrjet tona për liberalizim të vizave për Kosovën po hasin në veshë të shurdhër

Presidentja e PE-së: Thirrjet tona për liberalizim të vizave për Kosovën po hasin në veshë të shurdhër

Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, ka kritikuar Bashkimin Evropian pĂ«r hezitimin qĂ« tĂ« liberalizojĂ« vizat pĂ«r KosovĂ«n duke thĂ«nĂ« se thirrjet e Parlamentit Evropian qĂ« kjo tĂ« bĂ«het, po hasin nĂ« veshĂ« tĂ« shurdhĂ«r.…

​Hoti: Këto ditë do të fillojnë gërmimet në një lokacion në Serbi

​Hoti: Këto ditë do të fillojnë gërmimet në një lokacion në Serbi

Kryetari i Komisionit Qeveritar pĂ«r Persona tĂ« Pagjetur, Andin Hoti ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se kĂ«to ditĂ« nĂ« Serbi do tĂ« fillojnĂ« gĂ«rmimet nĂ« njĂ« lokacion tĂ« dyshuar pĂ«r varrezĂ« masive. Ai ka deklaruar qĂ«…

​ZRrE mbron sërish vendimin për shtrenjtimin e energjisë elektrike

​ZRrE mbron sërish vendimin për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Kryesuesi i Bordit tĂ« ZyrĂ«s sĂ« Rregullatorit tĂ« EnergjisĂ«, Ymer Fejzullahu, e ka mbrojtur sĂ«rish vendimin pĂ«r shtrenjtimin e energjisĂ« elektrike, pavarĂ«sisht vendimit tĂ« GjykatĂ«s Themelore pĂ«r masĂ« tĂ« pĂ«rkohshme. Ai gjatĂ« raportimit nĂ« Komisionin…