• 22 March, 2023
  1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

Kurti: Qeveria e re nuk do t’i ketë më pak se 5 ministre

Kurti: Qeveria e re nuk do t’i ketë më pak se 5 ministre

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot në marshin e organizuar për 8 Mars ka thënë se Qeveria e re e Kosovës nuk do të ketë më pak se pesë ministre. Kurti në Ditën ndërkombëtare…

Të martën mbahet ceremonia e zbarkimit të kontigjentit të FSK-së në mision e parë paqësorë jashtë vendit

Të martën mbahet ceremonia e zbarkimit të kontigjentit të FSK-së në mision e parë paqësorë jashtë vendit

Të martën mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të Forcës së Sigurisë të Kosovës në misionin e parë paqësorë jashtë vendit Ceremonia mbahet më 9 mars 2021, duke filluar në ora 10:45, në sallën e…

Shoqata e Gastronomëve: Në momentin që masat aktuale mund të ndryshojnë, do të ketë organizim të protestave

Shoqata e Gastronomëve: Në momentin që masat aktuale mund të ndryshojnë, do të ketë organizim të protestave

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka insistuar se në momentin që masat aktuale mund të ndryshojnë, do të ketë organizim të protestave. Gastronomët me anë të një njoftimi thonë se, nuk kanë ndërruar mendjen në…

Marshi i grave me biçikleta, Pacolli: Përçon mesazhin për ndryshimin e shoqërisë dhe transformimin e qyteteve

Marshi i grave me biçikleta, Pacolli: Përçon mesazhin për ndryshimin e shoqërisë dhe transformimin e qyteteve

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, në Prishtinë tek Monumenti Heroinat për të parën herë u organizua marsh me biçikleta për të transformuar shoqërinë e qytetet tona. Një grua në biçikletë është një grua e pavarur,…

Gjendet mjet i dyshuar shpërthyes në Greme të Ferizajt

Gjendet mjet i dyshuar shpërthyes në Greme të Ferizajt

Një person në fshatin Geme të Ferizajt, ka raportuar në polici se derisa ishte duke punuar, ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes. Njësiti policor ka siguruar vendin e ngjarjes ndërsa, Njësiti për deminim…

Lëvizja FOL: Shumica e zyrtarëve politikë nuk i ndajnë të hyrat me bashkëshortet e tyre

Lëvizja FOL: Shumica e zyrtarëve politikë nuk i ndajnë të hyrat me bashkëshortet e tyre

Vetëm 36 përqind e ministrave të qeverisë në detyrë Hoti kanë pasuri në emër të bashkëshortes, për dallim nga ish qeveria Kurti, ku 85 përqind e ish ministrave kanë pasuri në emër të bashkëshorteve të…

Plagoset me armë zjarri një person në Shillovë të Gjilanit

Plagoset me armë zjarri një person në Shillovë të Gjilanit

Një person është plagosur dje në fshatin Shillovë të Gjilanit, nga një i dyshuar mashkull kosovar, njofton policia. Njësitet policore kane dalë në vendin e ngjarës ku kanë gjetur dhe konfiskuar një predhë dhe një…

Haradinaj: Manipuluesve ju uroj dënime meritore

Haradinaj: Manipuluesve ju uroj dënime meritore

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj pretendimeve për manipulim me vota në QNR, pas raportimeve në disa media. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook,…

Sot kthehet nga Austria, kuzhinieri që u lëndua nga shpërthimi në Ferizaj

Sot kthehet nga Austria, kuzhinieri që u lëndua nga shpërthimi në Ferizaj

Sot në ora 14:15, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë kthehet nga Austria, Enver Xhokli, i cili ishte dërguar për trajtim mjekësor në Grac të Austrisë, pas aksidentit në Ferizaj. Në pritjen e tij do ta…

FBK më 8 Mars e zyrtarizoi nominimin e Linda Shalës për Kryetare të KOK-ut

FBK më 8 Mars e zyrtarizoi nominimin e Linda Shalës për Kryetare të KOK-ut

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) sot më 8 Mars e ka zyrtarizuar nominimin e nënkryetares së Bordit të FBK-së, Linda Shala, për Kryetare të Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK). Me këtë nominim Federata e…