1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

Afro 3 mijë persona të vdekur nga COVID-19 në Kosovë që nga fillim i pandemisë

Afro 3 mijë persona të vdekur nga COVID-19 në Kosovë që nga fillim i pandemisë

QĂ« nga paraqitja e rasteve tĂ« para me COVID-19 nĂ« KosovĂ«, janĂ« vdekur 2,987 persona dhe janĂ« infektuar 161, 193 persona. NĂ« raportin e fundit tĂ« Institutit KombĂ«tar i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« Publike tĂ« KosovĂ«s, thuhet se…

Kurti reagon për situatën në SHBA, shpreh ngushëllime për jetët e humbura

Kurti reagon për situatën në SHBA, shpreh ngushëllime për jetët e humbura

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti ka reaguar pas situatĂ«s sĂ« krijuar nĂ« Shtetet e Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s, si rezultat i njĂ« fatkeqĂ«sie natyrore qĂ« ka goditur disa shtete nĂ« SHBA. Kurti u ka shprehu ngushĂ«llime…

Edhe sot në SHSKUK më shumë pacientë post-COVID sesa me COVID-19

Edhe sot në SHSKUK më shumë pacientë post-COVID sesa me COVID-19

GjashtĂ« pacientĂ« me COVID-19 dhe 30 tĂ« tjerĂ« post-COVID janĂ« duke u trajtuar nĂ« ShĂ«rbimin Spitalor Klinik dhe Universitar tĂ« KosovĂ«s, bazuar nĂ« raportet e ditĂ«s sĂ« sotme. Me oksigjeno-terapi janĂ« pesĂ« pacientĂ«, kurse nĂ«…

Pandemia penalizoi arsimin në Kosovë, shtyhet pushimi dimëror

Pandemia penalizoi arsimin në Kosovë, shtyhet pushimi dimëror

Kryetari i SindikatĂ«s sĂ« Bashkuar tĂ« Arsimit ShkencĂ«s dhe KulturĂ«s (SBAShK), Rrahman Jashari nĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r Ekonomia Online ka thĂ«nĂ« se pandemia ka goditur jo vetĂ«m ekonominĂ«, por edhe arsimin ngase KosovĂ«n e gjeti…

​218 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID

​218 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID

Policia e KosovĂ«s ka njoftuar se gjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit nĂ« qytete tĂ« ndryshme nĂ« vend, ka shqiptuar 218 tiketa nĂ« bazĂ« tĂ« ligjit COVID-19. Policia po ashtu ka shqiptuar edhe 1157 tiketa trafiku,…

​E mitura u raportua si e zhdukur, thotë se ka qëndruar me një person

​E mitura u raportua si e zhdukur, thotë se ka qëndruar me një person

NjĂ« person Ă«shtĂ« arrestuar pasi ka qĂ«ndruar pĂ«r disa ditĂ« me njĂ« vajzĂ« tĂ« mitur nĂ« FushĂ« KosovĂ«. NĂ« stacionin policor dje Ă«shtĂ« paraqitur ankuesja kosovare sĂ« bashku me vajzĂ«n e saj tĂ« mitur, e…

​Afër 3 mijë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

​Afër 3 mijë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

QĂ« nga paraqitja e rasteve tĂ« para me COVID-19 nĂ« KosovĂ«, janĂ« vdekur 2,987 persona dhe janĂ« infektuar 161, 193 persona. NĂ« raportin e fundit tĂ« Institutit KombĂ«tar i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« Publike tĂ« KosovĂ«s, thuhet se…

​Moti i vranët dhe me reshje shiu e bore

​Moti i vranët dhe me reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i KosovĂ«s ka njoftuar se vendi ynĂ« do tĂ« vazhdojĂ« tĂ« mbetĂ«t nĂ«n ndikimin e masave tĂ« ajrit me presion tĂ« ulĂ«t atmosferik. NĂ« kĂ«to kushte do tĂ« mbajĂ« mot kryesisht i vranĂ«t…

Deklarata e prokurorisë rreth arrestimit të të dyshuarve rreth vrasjes në Gllogjan

Deklarata e prokurorisë rreth arrestimit të të dyshuarve rreth vrasjes në Gllogjan

NĂ« njĂ« konferencĂ« tĂ« mbajtur pĂ«r media, prokurori i prokurorisĂ« themelore nĂ« PejĂ«, Agim Kurmehaj, ka konfirmuar se janĂ« arrestuar tre persona si tĂ« dyshuar rreth vrajses sĂ« 3 personave me datĂ« 29 nĂ«ntor 2021.…

Ekskluzive: Policia në aksion për kapjen e të dyshuarit të 4-të për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Ekskluzive: Policia në aksion për kapjen e të dyshuarit të 4-të për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

PĂ«rveç arrestimit tĂ« tre personave, H.M dhe dy djemve tĂ« tij, K.M dhe M.M, njĂ«sitet policore tashmĂ« kanĂ« nisur aksionin pĂ«r kapjen e tĂ« dyshuarit tĂ« katĂ«rt lidhur me vrasjen e trefishtĂ« nĂ« Gllogjan. Disa…