1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

​FOL: Shqetësues numri i madh i lëndëve të korrupsionit të bartura nga viti në vit

​FOL: Shqetësues numri i madh i lëndëve të korrupsionit të bartura nga viti në vit

Nga 646 lëndë të korrupsionit sa ishin në vitin e kaluar, prokuroritë kanë arritur të trajtojnë 329 prej tyre. Ndërkaq 317 kanë ngelur të pa trajtuara dhe janë bartur për këtë vit. Me fluksin më…

Mbi 3000 të moshuar kanë aplikuar që ta marrin vaksinën anti-Covid

Mbi 3000 të moshuar kanë aplikuar që ta marrin vaksinën anti-Covid

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se deri me tani 4 300  punonjës shëndetësor kanë marrë dozën e parë të vaksinës anti- Covid, AstraZeneca. Ai po ashtu ka bërë të ditur se…

UP dërgon profesorin Ardian Kastrati në Këshillin e Etikës, shkak gjuha denigruese ndaj presidentes Osmani

UP dërgon profesorin Ardian Kastrati në Këshillin e Etikës, shkak gjuha denigruese ndaj presidentes Osmani

Pas njoftimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” lidhur me distancimin dhe dënimin e gjuhës denigruese, të përdorur në postimin e Ardian Kastrati, profesor asistent në Fakultetin Filozofik, UP-ja njofton opinionin se këtë çështje e…

MPB-ja pa targa qe 2 javë, s’ka informacione se kur do të bëhet furnizimi i radhës

MPB-ja pa targa qe 2 javë, s’ka informacione se kur do të bëhet furnizimi i radhës

Po bëhen më shumë se 2 javë që kur është ndërprerë furnizimi me targa të rregullta në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB). Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se kjo mungesë e furnizimit vije…

Gazetari gjerman: Kurti nuk u zgjodh për “Shqipërinë e Madhe”

Gazetari gjerman: Kurti nuk u zgjodh për “Shqipërinë e Madhe”

Markus Martens, gazetar i gazetës së famshme gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, e ka publikuar një artikull me titullin “Ëndrra për Shqipërinë e Madhe”. Në artikull ai u shpreh i habitur me pjesëmarrjen e Lëvizjes Vetëvendosje…

Interesim i madh i të moshuarve për t’u vaksinuar kundër Covid-19

Interesim i madh i të moshuarve për t’u vaksinuar kundër Covid-19

Interesim i madh i personave të moshës mbi 85 vjeç ka pasur në sallën “1 Tetori”, për tu vaksinuar kundër Covid-19. Vaksinimi i personave të moshës mbi 85 vjeç ka filluar të enjten në Prishtinë…

Babai i 15 vjeçarit që u vra në Drenas nga fqinji, në gjendje kome

Babai i 15 vjeçarit që u vra në Drenas nga fqinji, në gjendje kome

Me 5 prill të këtij viti në fshatin në fshatin Gradicë të Drenasit ka ndodhur një tragjedi. Në pyllin e këtij fshati i vdekur ka mbetur një 15 vjeçar, ndërkaq i plagosur rëndë është babai…

Blerim Vela bllokon çdo qytetar që e kritikoi në Twitter pasi e mori pozitën si Shefi i Stafit të Presidentes

Blerim Vela bllokon çdo qytetar që e kritikoi në Twitter pasi e mori pozitën si Shefi i Stafit të Presidentes

Shefi i Stafit të Presidentes, Vjosa Osmani, ka bllokuar në Twitter çdo person që ka kritikuar atë për afërsinë që kishte me Vetëvendosjen. Blerim Vela e ka nisur detyrën si Shef i Stafit të Presidentes…

Jahjaga mori pjesë në shënimin e Ditës Botërore të Pingpongut

Jahjaga mori pjesë në shënimin e Ditës Botërore të Pingpongut

Në sallën e Pingpongut në Prishtinë u shënua Dita Botërore e Pingpongut, ku u mbajt një event i organizuar nga Klubi Priping dhe Klubi Prishtina Femrat. Këtë vit ITTF Foundation ka synuar që përmes Ditës…

Blerim Vela bllokon çdo qytetar që e kritikoi në Twitter pasi e mori pozitën

Blerim Vela bllokon çdo qytetar që e kritikoi në Twitter pasi e mori pozitën

Shefi i Stafit të Presidentes, Vjosa Osmani, ka bllokuar në Twitter çdo person që ka kritikuar atë për afërsinë që kishte me Vetëvendosjen. Blerim Vela e ka nisur detyrën si Shef i Stafit të Presidentes…