Ky do të jetë orari i ri i gastronomisë pas 18 Prillit

Ky do të jetë orari i ri i gastronomisë pas 18 Prillit

Hoteleria dhe gastronomia nĂ« KosovĂ« do tĂ« hapen pas 18 prillit. TĂ« paktĂ«n ky ishte premtimi sipas OdĂ«s sĂ« HotelerisĂ« sĂ« KosovĂ«s i ministrit tĂ«ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, Arben Vitia, nĂ« takimin qĂ« ky i fundit pati me…

Selakoviq ankohet në Këshill të Sigurimit ndaj Qeverisë së Kurtit

Selakoviq ankohet në Këshill të Sigurimit ndaj Qeverisë së Kurtit

Ministri i JashtĂ«m i SerbisĂ«, Nikola Selakoviq i cili po merr pjesĂ« nĂ« seancĂ«n e KĂ«shillit tĂ« Sigurimit Ă«shtĂ« ankuar se qeveria e Albin Kurtit i ka dhĂ«nĂ« ListĂ«s Serbe vetĂ«m njĂ« ministri. Ai tha…

Ministri i Serbisë shfrytëzon deklaratën e zyrtarit të VV-së për ta sulmuar Kosovën

Ministri i Serbisë shfrytëzon deklaratën e zyrtarit të VV-së për ta sulmuar Kosovën

Ministri i JashtĂ«m i SerbisĂ«, Nikola Selakoviq nĂ« seancĂ«n e KĂ«shillit tĂ« Sigurimit qĂ« po mbahet pĂ«r KosovĂ«n ka pĂ«rmendur deklaratĂ«n e drejtorit tĂ« Inspektorarit nĂ« MitrovicĂ«n e Jugut, Fidan Ademi ldihur me bashkimin e…

Shpërfillet kërkesa e Rusisë, Gërvalla nuk e largon flamurin e Kosovës, dhe vazhdon mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Shpërfillet kërkesa e Rusisë, Gërvalla nuk e largon flamurin e Kosovës, dhe vazhdon mbledhja e Këshillit të Sigurimit

KĂ«shilli i Sigurimit ka vendosur qĂ« seanca pĂ«r KosovĂ«n tĂ« vazhdojĂ«, pĂ«rkundĂ«r kĂ«rkesĂ«s sĂ« RusisĂ« qĂ« Ministrja e PunĂ«ve tĂ« Jashtme dhe DiasporĂ«s, Donika GĂ«rvalla ta heqĂ« flamurin e KosovĂ«s nga prapavija. Pas rifillimit tĂ«…

Rusia i kërkoi Gërvallës ta largojë flamurin e Kosovës,  reagon Sahatqija

Rusia i kërkoi Gërvallës ta largojë flamurin e Kosovës, reagon Sahatqija

PĂ«rfaqĂ«suesi i RusisĂ« nĂ« seancĂ«n e KĂ«shillit tĂ« Sigurimit tĂ« OKB-sĂ« ka kĂ«rkuar qĂ« Ministrja Donika GĂ«rvalla ta heqĂ« flamurin e KosovĂ«s, dhe me ç’rast Ă«shtĂ« ndĂ«rprerĂ« edhe seanca. PĂ«rfaqĂ«suesi i BritanisĂ« doli nĂ«  mbrojtje.…

Targat jolegale në veri, heshtin autoritet e Kosovës

Targat jolegale në veri, heshtin autoritet e Kosovës

NĂ« komunat veriore tĂ« KosovĂ«s, MitrovicĂ« e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan, vazhdojnĂ« tĂ« qarkullojnĂ« automjetet me targa jolegale, me akronimin “KM” (Mitrovica e KosovĂ«s), tĂ« cilat qytetarĂ«t e kĂ«tyre komunave i regjistrojnĂ« nĂ«…

Plagosen dy policë në Mamurras të Lezhës

Plagosen dy policë në Mamurras të Lezhës

Dy pjesĂ«tarĂ« policie dhe njĂ« qytetar kanĂ« mbetur tĂ« plagosur mesditĂ«n e sotme nĂ« Mamurras, nĂ« rrethana tĂ« paqarta. NjĂ«ri nga efektivĂ«t dhe qytetari janĂ« qĂ«lluar mĂ« armĂ« zjarri, ndĂ«rsa polici tjetĂ«r Ă«shtĂ« goditur me…

Ku duhet t’i ruajmë parfumet?

Ku duhet t’i ruajmë parfumet?

NjĂ« studim ka treguar se 45 pĂ«r qind e njerĂ«zve mbajnĂ« parfume ose losione pas rrobave nĂ« dhomĂ« gjumi, 39 pĂ«r qind e tyre nĂ« banjĂ«, kurse vetĂ«m 16 pĂ«r qind e bĂ«jnĂ« atĂ« nĂ«…

Aktakuzë ndaj drejtoreshës për arsim në Prizren

Aktakuzë ndaj drejtoreshës për arsim në Prizren

Prokuroria Themelore nĂ« Prizren, ka ngritur aktakuzĂ« kundĂ«r tĂ« pandehurĂ«s Xh.TH.V. nĂ« cilĂ«sinĂ« e drejtoreshĂ«s pĂ«r Arsim nĂ« KomunĂ«n e Prizrenit si zyrtare e lartĂ« publike, pĂ«r mosdeklarim tĂ« pasurisĂ«. Prokuroria Themelore nĂ« Prizren, ka…

Rusia kërkon që Gërvalla ta heqë flamurin e Kosovës në seancën e Këshillit të Sigurimit, reagon Britania e Madhe

Rusia kërkon që Gërvalla ta heqë flamurin e Kosovës në seancën e Këshillit të Sigurimit, reagon Britania e Madhe

PĂ«rfaqĂ«suesi i RusisĂ« nĂ« seancĂ«n e KĂ«shillit tĂ« Sigurimit tĂ« OKB-sĂ« qĂ« po mbahet pĂ«r KosovĂ«n ka kĂ«rkuar nga udhĂ«heqĂ«si i seancĂ«s qĂ« Ministrja e Jashtme e KosovĂ«s, Donika GĂ«rvalla tĂ« heq flamurin e KosovĂ«s…