Shfaqet vullkani i akullt, fenomeni i pazakontë natyror që po habit botën

Shfaqet vullkani i akullt, fenomeni i pazakontë natyror që po habit botën

NĂ« Kazakistan Ă«shtĂ« formuar njĂ« “vullkan i akullt”. NĂ« kĂ«tĂ« rajon gjatĂ« verĂ«s gjithçka mbulohet nga gjelbĂ«rimi, derisa me ardhjen e dimrit shfaqet njĂ« fenomen natyror. Sipas televizionit Zvezda, efekti i shpĂ«rthimit ndodh pĂ«r  shkak…

Sulmohet seksualisht në vendin e punës në Zveçan

Sulmohet seksualisht në vendin e punës në Zveçan

Policia e KosovĂ«s ka njoftuar se mĂ«ngjesin e sĂ« martĂ«s ka pranuar njĂ« ankesĂ« nga njĂ« femĂ«r kosovare, qĂ« ka thĂ«nĂ« se Ă«shtĂ« sulmuar seksualisht nĂ« vendin e punĂ«s. Sipas raportit tĂ« PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s,…

Pas suksesit tĂ« filmi “Zgjoi” reagojnĂ« politikanĂ«t: Kjo Ă«shtĂ« e vĂ«rteta e KosovĂ«s

Pas suksesit tĂ« filmi “Zgjoi” reagojnĂ« politikanĂ«t: Kjo Ă«shtĂ« e vĂ«rteta e KosovĂ«s

Filmi artistik nga Kosova ‘Zgjoi’ me regji nga Blerta Basholli sot bĂ«ri historinĂ«, duke rrĂ«mbyer tri çmimet kryesore tĂ« “Sundance Film Festival”: Filmi mĂ« i mirĂ«, Regjisorja mĂ« i mirĂ«, dhe çmimin e vlefshĂ«m tĂ«…

Dy vjedhje të rënda në Malishevë e Gjakovë

Dy vjedhje të rënda në Malishevë e Gjakovë

Policia e KosovĂ«s ka raportuar se gjatĂ« ditĂ«s sĂ« martĂ« janĂ« raportuar dy vjedhje tĂ« rĂ«nda nĂ« MalishevĂ« dhe GjakovĂ«. Sipas raportit ditor tĂ« PK-sĂ«, nĂ« MalishevĂ« brenda njĂ« lokali janĂ« vjedhur monitorĂ« e kompjuter,…

2 mijë vite pas ende me të njëjtin shkëlqim

2 mijë vite pas ende me të njëjtin shkëlqim

NjĂ« mumje me gjuhĂ« ari ka habitur arkeologĂ«t qĂ« gĂ«rmuan atĂ« sĂ« bashku me 15 kufoma tĂ« tjera nĂ« Egjipt. Ekipi i vendosur nĂ« vendin e lashtĂ« egjiptian, Taposiris Magna, beson se gjuha e personit…

​SHBA pas njohjes nga Izraeli: Kur partnerĂ«t janĂ« tĂ« bashkuar ne jemi mĂ« tĂ« fortĂ«

​SHBA pas njohjes nga Izraeli: Kur partnerĂ«t janĂ« tĂ« bashkuar ne jemi mĂ« tĂ« fortĂ«

Shtetet e Bashkuara kanĂ« pĂ«rgĂ«zuar KosovĂ«n dhe Izraelin pĂ«r formalizmin e raporteve diplomatike. ZĂ«dhĂ«nĂ«s i Departamentit tĂ« Shtetit, Ned Price, tha se kur partnerĂ«t tanĂ« janĂ« tĂ« bashkuar, Shtetet e Bashkuara janĂ« mĂ« tĂ« forta.…

Arrestohet një person që organizoi lojëra bixhozi në Fushë Kosovë

Arrestohet një person që organizoi lojëra bixhozi në Fushë Kosovë

MbrĂ«mjen e sĂ« martĂ«s Ă«shtĂ« arrestuar njĂ« person nĂ« FushĂ« KosovĂ« nĂ«n dyshimin se kishte organizuar lojĂ«ra tĂ« fatit. Policia nĂ« raportin 24 orĂ«sh ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se nĂ« lokalin e tĂ« dyshuarit janĂ«…

Rakiq: Besoj se KFOR s’do tĂ« lejojĂ« mĂ« shkuarjen e Osmanit dhe Kurtit nĂ« veri

Rakiq: Besoj se KFOR s’do tĂ« lejojĂ« mĂ« shkuarjen e Osmanit dhe Kurtit nĂ« veri

Kryetari i ListĂ«s Serbe, Goran Rakiq ka thĂ«nĂ« se shpreson qĂ« fushata zgjedhore e cili nisi sot tĂ« kalojĂ« nĂ« atmosferĂ«n mĂ« tĂ« mirĂ«. Ai pĂ«r Radio Televizionin e SerbisĂ« duke komentuar vizitĂ«n e ushtrueses…

Filloi transmetimin emisioni “ARTE” nĂ« TV Syri

Filloi transmetimin emisioni “ARTE” nĂ« TV Syri

“ARTE” Ă«shtĂ« njĂ« emision kushtuar kulturĂ«s, arteve i cili do shfaqet çdo tĂ« martĂ«. Do trajtohen tema tĂ« ndryshme, biseda, diskutime, prezantime, fusha tĂ« ndryshme nga arti, kultura, muzika e tĂ« ngjajshme. Ky emision do…

Ambasada e Kosovës në Paris ka një njoftim për qytetarët

Ambasada e Kosovës në Paris ka një njoftim për qytetarët

Ambasada e KosovĂ«s nĂ« Paris ka njoftuar qytetarĂ«t se pĂ«r shkak tĂ« situatĂ«s sĂ« krijuar nga pandemia COVID-19 tash e njĂ« kohĂ« dĂ«rgimi i letrave tĂ« rĂ«ndomta pĂ«rmes postĂ«s nĂ« FrancĂ« Ă«shtĂ« i pamundur e…