• 1 July, 2022
​22 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit

​22 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit

Janë bërë 22 vjet nga masakra që u bë në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk u kursyen as shumë civilë të fshatit. Janë…

​Moti për sot dhe nesër

​Moti për sot dhe nesër

Gjatë ditës së sotme vendi do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe të borës. Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) reshje shiu e bore do të ketë edhe të shtunën por me…

​Hoti: Me renovimin e stadiumit të qytetit po kompletohet infrastruktura sportive në Gjakovë

​Hoti: Me renovimin e stadiumit të qytetit po kompletohet infrastruktura sportive në Gjakovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti vizitoi sot stadiumin e Qytetit të Gjakovës, për të parë nga afër punimet që janë duke u zhvilluar në renovimin e këtij stadiumi. Hoti tha se ndihet mirë…

Avdullah Hoti takon të rinjtë e Gjakovës

Avdullah Hoti takon të rinjtë e Gjakovës

Kandidati për Kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës – Avdullah Hoti sot takoi të rinjtë e Gjakovës. Hapjen e këtij takimi e bëri Kryetari i Degës në Gjakovë Luan Gola ku vlersoi lartë punën dhe…

UGJ “Fehmi Agani” përkujton viktimat e Holokaustit

UGJ “Fehmi Agani” përkujton viktimat e Holokaustit

Në kuadër të ditës së përkujtimit të Holokaustit, Universiteti i Gjakovës “Fehmi Agani” ka përkujtuar miliona hebrenj të vrarë gjatë luftës së Dytë Botërorë. Rektori Artan Nimani theksoi rëndësinë e kësaj date duhe pohuar se…

Raportimi gjatë pandemisë

Raportimi gjatë pandemisë

Kuvendi Komunal mban mbledhjen e parë për vitin 2021

Kuvendi Komunal mban mbledhjen e parë për vitin 2021

Është mbajtur mbledhja e parë e rregullt e Kuvendit Komunal në Gjakovë për vitin 2021. Mbledhja kishte 11 pika të caktuara në rendin e ditës. Fillimisht u bë shqyrtimi i procesverbaleve të mbledhjes së kaluar.…

Albin Kurti qëndron për vizitë në Gjakovë

Albin Kurti qëndron për vizitë në Gjakovë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti i shoqëruar nga kandidatët për deputet nga radhët e këtij subjekti politik ka qëndruar për vizitë në fshatin Vraniq të Gjakovës. Me këtë rast ata së bashku me familjarë…

“Jam egjeli yt”, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi gruan dhe djalin

“Jam egjeli yt”, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi gruan dhe djalin

Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurit F.B., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën “dhunë në familje”.…