Sot inaugurohet presidenti i Shteteve të Bashkuara

Sot inaugurohet presidenti i Shteteve të Bashkuara

Joe Biden, sot inaugurohet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA). Ai së bashku me zëvëndëspresidenten e zgjedhur, Kamala Harris, do të fillojnë udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara. Me ardhjen e…

Lexo më shumë
A po boshatisen lokalet në Gjakovë në ora 22:00?

A po boshatisen lokalet në Gjakovë në ora 22:00?

Inspektorët sanitar nga Gjakova, bashkë me inspektorët nga agjencioni i ushqimit dhe veterinarisë nga rajoni i Pejës dhe me policinë ishin në terren për të parë nga afër nëse kafiteritë dhe restaurantet janë duke i…

Lexo më shumë
Si trajtohen viktimat e dhunës në familje?

Si trajtohen viktimat e dhunës në familje?

Ku mund  të drejtohen viktimat e dhunës në familje ? Për të kuptuar se si ka variuar numri i rasteve të viktimave të dhunës  për vitin 2019/2020 TV Syri u drejtua për në stacionin policor…

Lexo më shumë
Komiteti për Politikë dhe Financa mbanë mbledhjen e parë për këtë vit

Komiteti për Politikë dhe Financa mbanë mbledhjen e parë për këtë vit

Komiteti për Politikë dhe Financa në komunën e Gjakovës ka mbajtur mbledhjen e parë për këtë vit. Pas miratimit të rendit të ditës të propozuar nga kryesuesi Anton Shala, pikat e propozuara për shqyrtim kanë…

Lexo më shumë
Zbulohet një lloj i ri i koronavirusit në Slloveni

Zbulohet një lloj i ri i koronavirusit në Slloveni

Në Slloveni, një lloj i ri i koronavirusit u zbulua në një mostër laboratorike, shumë e ngjashme me llojin e zbuluar më parë në Angli, i cili është shumë më ngjitës. Laboratori Kombëtar për Shëndetin,…

Lexo më shumë
Matoshi e VV- së, e gatshme të pozojë nudo para Spahiut të LDK-së

Matoshi e VV- së, e gatshme të pozojë nudo para Spahiut të LDK-së

Kandidati për deputet nga LDK, Fahredi Spahija, i cili me profesion është fotograf, ka thënë se do t’i fotografonte nudo deputetët nëse ata do ta kërkonin një gjë të tillë. I ftuar në Klan Kosova…

Lexo më shumë
​Evropianët të lumtur me fitoren e Biden, por ende nuk i besojnë SHBA-së

​Evropianët të lumtur me fitoren e Biden, por ende nuk i besojnë SHBA-së

Evropianët janë të qetësuar nga zgjedhja e Joe Biden si presidenti i ri i SHBA, por nuk janë të bindur se ai mund të ndalojë rënien e SHBA në skenën globale pasi administrata Trump minoi…

Lexo më shumë
​9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19

​9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19

9 të vdekur dhe 294 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK). Njoftimi i plotë i IKShPK-së: 281…

Lexo më shumë
​33 orë borë pa ndërprerje, Madridi shpallet zonë e katastrofës

​33 orë borë pa ndërprerje, Madridi shpallet zonë e katastrofës

Qeveria spanjolle shpalli Madridin dhe shtatë provinca të tjera zona katastrofe të martën pasi stuhia e borës Philomena dhjetë ditë më parë shkaktoi dëme të konsiderueshme materiale në këto zona. Kryetari i Madridit Jose Luis…

Lexo më shumë
Vozitësi i dehur, godet dy vajza të mitura

Vozitësi i dehur, godet dy vajza të mitura

Një person është arrestuar në Leposaviq, pasi që i njëjti duke drejtuar veturën e tij në ndikim të alkoolit i ka goditur dy viktima femra kosovare të mitura. Viktimave iu është ofruar tretman mjekësor të…

Lexo më shumë