Horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Dashi Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill Do të jetë një ditë disi e zbutur për ju të Dashit, veçanërisht në lidhje me dashurinë dhe marrëdhëniet pasi jo gjithçka shkon siç dëshironi. Kushtojini…

Lexo më shumë
​Hulumtimi: Ri-infeksioni me koronavirus është më i zakonshëm te të moshuarit

​Hulumtimi: Ri-infeksioni me koronavirus është më i zakonshëm te të moshuarit

Shumica e njerëzve që kanë pasur COVID-19 janë mbrojtur nga ri-infektimi për të paktën gjashtë muaj, sipas studimit të fundit, por njerëzit e moshuar janë më të prirë për t’u ri-infektuar sesa të rinjtë. Një…

Lexo më shumë
Avokati Besnik Berisha publikon pamje të reja nga vrasja e Agonis Tetaj

Avokati Besnik Berisha publikon pamje të reja nga vrasja e Agonis Tetaj

Avokati Besnik Berisha ka publikuar pamje nga një kënd tjetër, ku shihet vrasja e Agonis Tetajt, vrasje kjo e cila nxiti shumë reagime ditëve të fundit. Berisha shkruan se këto pamje tregojnë reagimin e 18-vjeçarit…

Lexo më shumë
​Ministria e Shëndetësisë zvarrit vaksinimin e mjekëve të Kosovës në Kukës

​Ministria e Shëndetësisë zvarrit vaksinimin e mjekëve të Kosovës në Kukës

Profesionistët shëndetësor të Kosovës, në përjashtim të njërit nga ta ende nuk kanë marrë asnjë dozë të vaksinës nga Shqipëria. Kjo pasi Ministria e Shëndetësisë së Kosovës nuk i kishte dërguar listat me emra në…

Lexo më shumë
Fillimi i shkatërrimit tonë ishte kur filluam të shkatërrojmë dijet e lashtësisë

Fillimi i shkatërrimit tonë ishte kur filluam të shkatërrojmë dijet e lashtësisë

Timgadi, qyteti i groposur: u ndërtua 2000 vite më parë nga Perandori Romak Trajan, me një planimetri të rregullt që shumë qytete nuk e kanë as sot. Eksploruesi i paepur nuk u beson dot syve.…

Lexo më shumë
Gazetari gjerman nxit debat,“Hapja e ambasadës në Jerusalem në këmbim të vaksinave?”

Gazetari gjerman nxit debat,“Hapja e ambasadës në Jerusalem në këmbim të vaksinave?”

Gazetari gjerman i FAZ, Michael Martens, ka shkruar për një bisedë në ‘Zoom’ që kanë zhvilluar sot eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e në të cilën…

Lexo më shumë
​OBSh: Ndarja e panevojshme e nënave nga të sapolindurit për shkak të Covid-19

​OBSh: Ndarja e panevojshme e nënave nga të sapolindurit për shkak të Covid-19

Pandemia COVID-19 ndikon seriozisht në kujdesin ndaj të porsalindurve të sëmurë ose të parakohshëm dhe shumë janë të ndarë pa nevojë nga nënat e tyre dhe rrezikojnë të vdesin ose të mbesin me probleme shëndetësore…

Lexo më shumë
Gjakovë, 31 raste pozitive me Covid-19

Gjakovë, 31 raste pozitive me Covid-19

342 TË SHËRUAR DHE 704 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë…

Lexo më shumë
Llapi triumfon në udhëtim te Trepça ’89 dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Llapi triumfon në udhëtim te Trepça ’89 dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Llapi ka arritur të fitojë me rezultat të ngushtë 2-1 në udhëtim te Trepça ’89 në kuadër të ndeshjes së vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Kosovës, duke siguruar kualifikimin në gjysmëfinale. Ekipi i Tahir…

Lexo më shumë
Përurohet objekti i ri i shkollës “Luigj Gurakuqi” në Korenicë

Përurohet objekti i ri i shkollës “Luigj Gurakuqi” në Korenicë

Ky objekt i ndërtuar para 31 viteve, i shkollës Luigj Gurakuqi të fshatit Korenicë tashmë po ia lëshon vendin këtij objekti të ri, i cili nga nesër do të jetë në funksion. Në përurim të…

Lexo më shumë