Barcelona interesohet për transferimin e portierit të Ajax

Barcelona ka nevojë për një portier të nivelit të latë për të zëvendësuar Ter Stegen. Edhe pse aktualisht ka Neton, braziliani dëshiron të largohet, kështu që është e rëndësishme të gjendet një zëvendësues për sezonin e ardhshëm.

Matey Alemany dhe Ramon Planes po punojnë krah për krah për të bindur Andre Onanan. Portierit të Ajax i përfundon kontrata verën e ardhshme dhe e ka bërë të qartë që nuk do të rinovojë. Mundësia për ta siguruar atë me kosto zero është jashtëzakonisht joshëse për Barcelonën e cila synon të mbyllë nënshkrimin më 1 janar, kur portieri do të jetë i lirë të negociojë me çdo ekip që dëshiron.

I formuar te “La Masi” para se te kalonte në Amsterdam në 2015, ideja e ritkthimit në Barcelonë do ta bindte atë, edhe pse jo aq shumë fakti që do jetë pas Ter Stegen.

Nëse Interin shton presionin, pasi dëshiron që ai të jetë zëvendësuesi i Handanovic në portën e “zikaltërve”, operacioni bëhet shumë i ndërlikuar. /abcnews.al/

Read Previous

Bayern Munchen po mendon rikthimin e Perisic

Read Next

​KEDS investon miliona euro në digjitalizimin e nënstacioneve, shkak përmirësimi i shërbimeve