• 1 July, 2022

Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje në Gjakovë

Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar, pasiqë i njëjti për shkaqe pronësore ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull kosovar – vëllait të tij.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri, gjashtë gëzhoja te kalibrit 9×9 mm, dy karikatorë, 189 fishekë të kalibrit 9 mm.

Nuk raportohet për të  lënduar. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Read Previous

Osmani për vizat: Shkoj me shpresë në Bruksel, por pa shumë pritshmëri

Read Next

​AKP jep 38 prona me qira