Ardit Tahiri nga FC Drita, shpallet ylli i javës në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova, vazhdojnë të ndajnë çmimin “YLLI I JAVËS”, për lojtarin më të mirë të xhiros.

“YLLI I JAVËS” i xhiros së 3-të në BKT Superligë është shpallur futbollisti Ardit Tahiri i FC Drita.

Tahiri, 18 vjeçar, në 3 xhiro ka shënuar 3 gola, të cilët i kanë siguruar rezultate pozitive ekipit të tij dhe është golashënuesi i vetëm i Drita FC në edicionin e BKT Superliga 2021/22.

/FFK Facebook/

Read Previous

Të pavaksinuarit 11 herë më të prirur për të vdekur

Read Next

Ardian Nuhiu arrin 100 ndeshje me Dritën