Jahja Shehu: Po e thithe “pluhurin” e skenës, zor se ndahesh më prej tij

I ftuari i radhës në ARTE ishte aktori gjakovar Jahja Shehu. Ai foli për sfidat, kënaqësitë dhe peripecitë e profesionit. Aktori Shehu rrëfeu për rolet e tij në teatër dhe në film dhe si u kujdes të mos e përziejë personalen me profesionalen.

Aktori i njohur Shehu tregoi se si ishte marrëdhënia e tij me vëllaun, aktorin e madh Hadi Shehu dhe ndau kujtime me ne.
Po e thithe pluhurin e skenës, zor se mund të shkëputesh më nga ai, tha ndër tjera aktori, andaj ai ka një jetë në skenë që pasuron dramturgjinë shqiptare me rolet që luan dhe ndjenjat e fuqishme që përcjellë.

Ndiqni emisionin e plotë këtu:

Read Previous

Arrestohet çifti në Gjakovë

Read Next

​Banka Botërore: Këtë vit ekonomia e Kosovës pritet të rritet në 4 përqind