9 të vdekur e 571 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar raportin 24-orësh të COVID-19.

Në 24-orët e fundit janë konfirmuar 9 viktima dhe 571 raste të reja me COVID-19.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.351 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 571 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv “, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës. 

Read Previous

LVV pas fitores së shënuar në zgjedhjet parlamentare, synon fitore edhe në zgjedhjet lokale

Read Next

E dërguara speciale e Joe Biden për kufirin SHBA-Meksikë jep dorëheqje