• 6 July, 2022

5 vite burg për ish-futbollistin e Lyon dhe të kombëtares së Francës

Edhe pas 10 vitesh mund të dënohesh dhe kështu ka ndodhur me Tony Vairelles, ish-sulmuesin e kombëtares franceze, që ka luajtur me Lyon, Lens, Bordeaux e disa ekipe të tjera.

Gjykata e Nancy e ka dënuar me 5 vite burg, pasi akuzohej për një tentativë për vrasje me armë zjarri.

Tony Vairelles. Sa demande de remise en liberté refusée - Le Télégramme
Affaire Vairelles: l'international de football attend toujours son procès |  Slate.fr

Ngjarja kishte ndodhur në një klub natë, ku edhe vëllezërit e tij e kanë pësuar për shkak se kishin plagosur tre roje sigurie. /abcnews.al

Read Previous

Ministria e Shëndetësisë publikon raportin e fundit për COVID-19

Read Next

Andin Hoti: Kidnapuesit e babit jo vetëm që janë të lirë por kanë edhe poste publike në Serbi