19 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë, këto janë moshat e viktimave

Në 24 orët e fundit në Kosovë 19 persona kanë vdekur nga COVID-19. Në mesin e viktimave katër i takonin moshave 50-59 vjeçare. Tetë persona ishin nga grupmoshat 60-69 vjeç dhe tre më pak të 70-79 vjeç. Kurse nga mosha mbi 80 vjeç dy persona nuk ia dolën betejës me virusin vdekjeprurës, njofton Klankosova.tv.

Sipas MSH-së katër nga të vdekurit ishin nga Prishtina, tre nga Prizreni, e nga dy në Kaçanik e Podujevë. Ndëra Vushtrria, Gjilani, Gjakova, Malisheva, Vitia, Mamusha, Gllogoci dhe Suhareka kishin nga një të vdekur.

Read Previous

Grupmoshat më të infektuara nga COVID-19 në Shqipëri

Read Next

Rruga “Tahir Zajmi” e parregulluar dhe pa ndriçim publik