13 236 raste aktive me Covid-19, në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 98.835 raste nga 482.413 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.008 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 83.591 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.236.

Read Previous

Së shpejti, skadon afati për mosbllokimin e llogarive bankare nga ATK-ja

Read Next

Arjeta Miftari, skulptorja e veprave të vogla me ndikim të madh