​Kurti udhëton për në Gjermani, merr pjesë në forumin ekonomik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Stuttgart të Gjermanisë.

Gjatë qëndrimit dyditor, kreu i ekzekutivit do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik “Global Connect 2022”.

Në komunikatë për media bëhet e ditur se ai po ashtu do të zhvillojë takime me përfaqësues politikë të landit Baden-Württemberg dhe të bizneseve atje.

Read Previous

​78 vjet nga vdekja e “Mbretëreshës së Malësorëve”

Read Next

​Alain Giresse flet sot para mediave