​Kosovë-Bjellorusi, Gliha flet sot para mediave

Kampanjën kualifikuese për të Kampionatin Evropian Euro 2024, Kosova dop ta mbyll të martën me ndeshjen kundër Bjellorusisë.

“Dardanët” tashmë kanë humbur edhe matematikisht gjasat për kualifikim dhe luajnë në “Fadil Vokrri” kundër Bjellorusisë e cila po ashut ka humbur shpresat, pa asnjë presion, raporton KosovaPress.

Para kësaj ndeshje, Kosova sot do të stërvitet në Kmapion Nacion al në Hajvali, ndërsa nga ora 17:00, trajneri Primoz Gliha do të flas në një konferencë për media.

Ndërkohë, agjenda e të dy kombëtareve për ditën e sotme është si më poshtë:

Në orën 11:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës – Kampi në Hajvali

Në orën 17:00 – Konferenca për media e Kombëtares së Kosovës – Stadiumi “Fadil Vokrri”

Në orën 18:30 – Konferenca për media e Kombëtares së Bjellorusisë – Stadiumi “Fadill Vokrri”

Në orën 19:00 – Stërvitja e Kombëtares së Bjellorusisë – Stadiumi “Fadill Vokrri”/KP/

Read Previous

51 vjet nga Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe

Read Next

Mbi 1 mijë e 400 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë