​Kosova mbyll pjesën e parë në epërsi kundër Gjeorgjisë

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Batumi” mes Gjeorgjisë dhe Kosovës, ku kjo e fundit e gjen veten në epërsi.

Ishte mbrojtësi i Kombëtares së Gjeorgjisë Davit Khocholava i cili e zhbllokoi rezultatin, duke shënuar gol në portën e tij në minutën 18, përcjell KosovaPress.

Nga një aksion i Valon Berishës, i cili bëri një harkim drejt sulmuesit Vedat Muriqi, Khocholava devijoi topin në portën e tij, duke ia dhuruar Kosovës epërsinë në pjesën e parë.

Rezultati pas pjesës së parë është 1:0 në favor të Kosovës.

Read Previous

130 vite nga lindja e poetit lirik dhe esperantistit të parë shqiptar, Lazër Shantoja

Read Next

Punimet që filluan dje në rrugën “Genc Bytyqi”, sot nuk kanë vazhduar