​Klinaku: Bastisjet e ZPS-së po bëhen për t’i mbuluar dështimet e tyre

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së Faton Klinaku, e akuzuar Zyrën e Prokurorit të Specializuar (ZPS) në Hagë se po bën pengimin e drejtësisë.

Në llogarinë e tij në Facebook, Klinaku tha se “bastisjet, arrestimet e ekstradimet, siç ndodhi sot me bashkëluftëtarin, Haxhi Shala, bëhen për t’i mbuluar dështimet dhe skandalet e njëpasnjëshme të tyre”. /KosovaPress/

Read Previous

​Kurti-gazetarëve të strehuar nga Ukraina e Afganistani: Kosova shtëpia juaj e dytë

Read Next

​Bislimi e mirëpret marrëveshjen KEDS-Elektroserver: Një hap tutje për furnizimin me energji në katër komunat veriore