Luis Enrique e ka lëvduar Lionel Messin pasi u tregua vendimtar në fitoren e Barcelonës në El Clasico. Superylli argjentinas i shënoi dy nga tre golat e katalunasve në triumfin prej 3-2 ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Artikulli i plotë: Enrique: Messi është vendimtar edhe kur është duke ngrënë darkë

Mediat spanjolle vazhdojnë të jenë të ashpra me paraqitjen e Barcelonës kundër Juventusit. Treshja e famshme Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar e njohur si MSN për 180 minuta lerë që nuk shënuan, por arritën t’i lansojnë vetëm katër goditje në kuadratin e portës.

Artikulli i plotë: Mbrojtje gjigante e Juventusit, për 180 minuta pranuan vetëm katër gjuajtje në portë – Messit,...

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar një ndeshje të madhe ndaj Islandës, por nuk i ka prirë fati, pasi ka humbur në fund me rezultat 2-1. Kosova luajti një ndeshje të madhe dhe ishte kërkuese gjatë gjithë pjesës së parë, por nuk kishte fat për të gjetur golin, teksa pranoi edhe dy gola naiv.

Artikulli i plotë: Kosova humb nga Islanda, por na bën krenarë me paraqitjen

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka kërkuar nga lojtarët që të ngriten dhe të largojnë ekipin nga kriza sa më shpejt që është e mundur. Mustafi ka bërë një deklaratë të fortë për të motivuar ekipin që të dalë nga forma.

“Ne nuk kemi luajtur në bazë të potencialit që kemi. Si ekip ne mund të shfrytëzojmë pushimet e kombëtareve për t’u rifreskuar dhe për të hyrë fuqishëm në fushë”.

marketing