Tre të vdekur nga rrëzimi i avionit turistik në Zvicër

Një avion turistik u rrëzua në një zonë malore të pyllëzuar në Zvicër, duke lënë të vdekur tre personat në bord, tha policia.

Avioni i vogël turistik u rrëzua në një zonë të pjerrët dhe pyjore pranë Ponts-De-Martel rreth orës 10:20, tha policia rajonale.

“Piloti dhe dy pasagjerët vdiqën në vend,” tha policia në një deklaratë, pa dhënë detaje të mëtejshme për viktimat./AnabelMedia/

Read Previous

G7 bën thirrje për zhvillimin e standardeve teknike globale për inteligjencën artificiale

Read Next

Studentët hungarezë kërkojnë rritjen e pagave të mësuesve