Tragjedi në Shqipëri, mbyten babai me dy djemtë në liqen

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh të Shqipërisë pasditen e së premtes. Sipas policisë katër persona janë mbytur ndërsa ishin futur për t’u larë në liqen.

Ata janë identifikuar si A.Z, rreth 46 vjeç, R.Z, 19 vjeç, E.Z, 14 vjeç , babai me dy djemtë dhe kushëriri i tyre shtetasi M.Z, 20 vjeç.

Në drejtim të liqenit janë nisur polumbarët e Reneas për të bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e katër shtetasve nga liqeni.

Grupi hetimor ka gjetur në buzë të liqenit dy motoçikleta, tre celularë dhe teshat e trupit.

Një ngjarje e ngjashme ndodhi pak ditë më parë në plazhin e Vilë Bashtovës, ku u mbytën babai me dy djemtë e mitur./Alsat.mk/

Read Previous

Moti gjatë ditëve në vijim

Read Next

Instituti i Psikiatrisë Forenzike me mungesë hapësirash – Dibrani flet për sfidat e ShKK-së dhe për mungesë stafi