• 28 May, 2022

Tingujt magjik të Shkëlzen Dolit do të jehojnë në Spanjë

Violinisti me famë botërore, e anëtar i Filarmonisë së njohur të Vjenës, Shkëlzen Doli, do të marrë pjesë në një koncert të madh në Spanjë, konkretisht në qytetin e Barcelonës,.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”, Doli e bëri të ditur lajmin që do të marrë pjesë në një koncert në Barcelonë.

“Më datë 15 dhe 16 dhjetor në Asamblen Filharmonike të Spanjës”, shkroi ai.

Me disa fotografi të publikuara, shihet edhe fytyra e Shkelzen Dolit, që ka bërë emër në Filarmoninë e njohur të Vjenës. /KultPlus.com

May be an image of 1 person
May be an image of 1 person

Read Previous

Bob Dole, hero lufte, figurë qendrore e politikës amerikane dhe mik i Kosovës

Read Next

Pas 18 vjetësh falet gjaku, pajtohen familjet Mataj dhe Nushi