Sveçla publikon dokumentin: Ushtria serbe ua dha sulmuesve lansuesin e granatave

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka publikuar dëshmi të reja, të cilat sipas tij dëshmojnë për lidhjen e grupit terrorist që la të vdekur policin, Afrim Bunjaku me Serbinë. 

“Shtohen një pas një dëshmitë e lidhjes zyrtare mes shtetit të Serbisë dhe grupit terrorist që kreu vrasjen e policit Afrim Bunjaku dhe përgatitjen e aksionit kundër rendit kushtetues me qëllim destabilizimin e Republikës së Kosovës”, ka shkruar ai.

“Ky dokument është vërtetim që ushtria e Serbisë i ka dhënë grupit me rastin e dorëzimit të lansuesit të granatave, që më pas u zu nga Policia e Kosovës në aksionin e 24 shtatorit”, ka deklaruar Sveçla.

“Atë që e kemi deklaruar në vazhdimësi tash po e mbështesim edhe me fakte e dokumente të pakontestueshme se shteti i Serbisë mbështet këto grupe terroriste politikisht, financiarisht, logjistikisht”. /EO/

Read Previous

Nga ura ku u vra polici Afrim Bunjaku e deri tek vendi ku qëndroi Radoiçiqi, pamje nga Banjska tri ditë pas sulmit terrorist

Read Next

Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale