Rotavirusi – simptomat dhe trajtimi flet doktoresha Shqipe Nushi Gojani

Sipas ekspertëve shëndetësorë, rotavirusi është një infeksion që përhapet lehtësisht te foshnjat dhe fëmijët. Ai mund të shkaktojë diarre të rëndë, të vjella, ethe, temperaturë dhe dhimbje barku. Të prekurit me rotavirus mund të dehidratohen dhe të kenë nevojë edhe për tu hospitalizuar.

Më poshtë mund ta ndiqni kronikën e plotë :

Read Previous

Zjarri përfshin zonën malore të fshatit Nec

Read Next

KB “Vëllaznimi” zhvillon përgatitjet përfundimtare në prag të fillimit të sezonit 2023/2024