Presidenti i Cluj e pranon se Ermal Krasniqi mund të largohet – dy oferta në tavolinë për yllin e Kosovës

Ermal Krasniqi mund të largohet nga Cluji në këtë afat kalimtar, pasi për të ka shumë të interesuar.

Ylli i Kosovës u transferua te klubi rumun vetëm në muajin janar nga Ballkani dhe tani mund të sigurojë një tjetër lëvizje, por jashtë Evropës.

Lajmi u bë i ditur nga Digi Sport Matina, që ka intervistuar presidentin e klubit, Cristian Balaj.

“Për Krasniqin ka interesim, por kjo nuk do të thotë se gjithsesi do të largohet. Për sa kohë që ofertat janë të kënaqshme për klubin dhe lojtarët, ka mundësi të largohen”, ka thënë 51-vjeçari për këtë medium.

Në Korenë e Jugut, Krasniqi mund të ribashkohet me ish-trajnerin e tij, Dan Petresuc, që u largua në këtë verë nga Cluj dhe shkoi te Jeonbuk Hyundai Motors.

Pritet që në javën e ardhshme të ketë lëvizje konkrete për sulmuesin kosovar dhe klubi rumun ka bërë të ditur se nëse arrin oferta e duhur, do ta shesin.

Ditë më parë, ProSport raportoi se Al-Riyadh ka shfaqur interesim për 24-vjeçarin dhe janë të gatshëm të ofrojnë pesë milionë euro për kartonin e tij.

/Telegrafi/

Read Previous

50-vjeçari shqiptar vdes në një aksident në Itali

Read Next

Daku: Për mua Kosova dhe Shqipëria janë njëjtë