• 6 July, 2022

Portieri shqiptar nuk e ka rinovuar kontratën

Thomas Strakosha do të luajë ndeshjen e fundit me Lacion në mbrëmjen e nesërme ndaj Veronës.

Portieri shqiptar nuk e ka rinovuar kontratën me kryeqytetasit dhe do të largohet në merkaton e verës.

Mediat italiane raportojnë se Strakosha është më pranë Newcastle, ndérsa interesim për té kanë shfaqur edhe Fulham me Southampton.

Një realizim i ëndrrës së fëmijërisë do të quhej kjo për Strakoshën që Premier League e quan kampionatin më të fortë në botë dhe gjithmoné e ka dashur një sfidë të tillë./Botasot/

Read Previous

Osmani: Anëtarësimi në NATO i domosdoshëm

Read Next

Skënderbeu në mesin e udhëheqësve ushtarak më të mëdhenjë në botë