Përmbyset autobusi me alpinistë, të paktën 10 viktima

Një aksident i rëndë u regjistrua mëngjesin e së dielë në Iran, ku një minibus që transportonte një grup alpinistësh drejt Azerbajxhanit perëndimor u përmbys.

Dhjetë nga turistët në bord vdiqën dhe tetë u plagosën, teksa dy prej të cilëve u shtruan në terapi intensive.

Minibusi ishte nisur nga Tabriz, qyteti më i madh në veriperëndim të Iranit, në një lartësi prej 1351 metrash, drejt një prej fshatrave turistikë të Warzghan që ndodhet rreth 60 kilometra larg, kur u përmbys./A2news/

Read Previous

Filmat në garë për ‘Luanin e Artë’

Read Next

Programuesit janë më të paguarit në Maqedoni të Veriut, ja çfarë ju pret për një pagë mujore prej 3000 euro