Parashikimi i motit për sot

Foto: Vullnet Nixha

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot në vend.

Sipas IHMK-së, sot do të ketë mot kryesisht të vranët, por dhe intervalet e shkurta me diell do të jenë prezente.

Po ashtu pritet të ketë rritje të lehta të temperaturave të mesditës./EO/

Read Previous

Pas disa jave, Kuvendi i Kosovës sot pritet të mbajë seancë

Read Next

Rama: Zonat e mbrojtura të natyrës përbëjnë 21% të Shqipërisë