Parashikimi i motit për 7 ditët e ardhshme në Gjakovë

Foto: TV Syri

Gjatë ditës së sotme temperatura ka variuar  nga 18 deri në 36 gradë. Kurse nesër parashihet mot me diell ku temperatura do të arrijë deri në 29 gradë celsius.

Kurse ditën e martë parashihet të mbajë mot me diell, ku temperatura më e lartë e ditës parashihet të jetë 31 gradë celsius.

E të mërkurën dhe të enjten temperatura më e lartë do të arrijë deri në 32 gradë celsius.

17 e deri në 34 gradë celsius parashihet të variojë temperatura diten e premtë.

Ndërsa dita e parë e fundjavës së ardhshme, dita e shtunë, do të karakterizohet si dita me e nxehtë e javës, ku temperatura pritet të arrijë deri në 35 gradë celcius.

Read Previous

Rritet numri i qytetarëve për tu testuar me testet për COVID-19

Read Next

U hodh nga makina për t’i shpëtuar përplasjes, ndërron jetë shqiptari në Itali