NJË JETË NË NJË ORË: Mevlyde Mezini – Saraçi

Aktivistja Mevlyde Mejzini-Saraqi, është e ftuara e radhës në emisionin “Një jetë në një orë”.

Përmes fotografive, ajo ka rrëfyer për angazhimin e saj politik, burgosjen, takimet me anëtarët e familjes Jashari, protestat, mallin për varrin e babës në Mitrovicën Veriore dhe mirënjohjen që ka për mikëpritjen që e gjeti në Gjakovë, kur u martua.

Më poshtë emisioni i plotë.

Read Previous

KB Peja pret në ‘Karagaçi’ skuadrën gjermane që ia shkaktoi humbjen e vetme

Read Next

Osmani: Kosova ka nisur rrugëtimin e shtetndërtimit të bazuar në vlera