Mbyllet pjesa e parë, Kosovë 0-1 Spanjë

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Spanjës në disavantazh prej 1-0 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Katar 2022.

Djelmoshat tanë e nisë shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar me Milot Rashicën, Vedat Muriqin dhe Elbsan Rashanin.

Spanja u lëshua në lojë, kur rrezikoi me Alvaro Moratan dhe Ferran Torres, por nuk erdhën tek goli.

Zhvillohej minuta e 32-të, kur Spanja shënon në rastin e parë serioz. Pablo Fornals gjen rrjetën për 1-0, pas një pasimi të Moratas.

Kosova e mbylli në sulm me një goditje të mirë të Rashicës, por Unai Simon ishte në vend. /Telegrafi/

Read Previous

Kusari-Lila viziton fshatrat e komunës së Gjakovës

Read Next

Zjarr në Spitalin e Tetovës, dyshohet për së paku 10 viktima