Lëndohen dy policë gjatë arrestimit të një personi në Gjakovë

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person në Gjakovë, dhe se gjatë arrestimit të tij dy policë janë lënduar.

I dyshuari kishe rezistuar të arrestohet.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka sulmuar dhe kanosur zyrtarët policor dhe njëkohësisht gjatë arrestimit ka rezistuar, me ç’rast janë lënduar dy zyrtarë policor dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor”, njofton Policia.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Read Previous

Liderët nga Ballkani Perëndimor mblidhen nesër në New York

Read Next

Kamioni përplaset me autobusin e minatorëve, 20 të vdekur