Itali: 22-vjeçari shqiptar vdes në një aksident

Një shqiptar ka vdekur në një aksident në Itali.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në orët e para të së shtunës, në rrugën Saronno-Monza.

Raportohet se viktima është 22-vjeçari Arnold Selishta, nga Mamurrasi.

Vetura e tipit “Range Rover” e ka humbur kontrollin duke u përplasur në rrethrrotullim via Monte Bianco.

/klankosova/

Read Previous

Bideni drejt Evropës: Një mbret dhe një luftë janë në agjendën e tij

Read Next

Rreth 500 milionë euro parashihen humbje nga masat e BE-së – Sistemi i drejtësisë dëmtohet shumë