Golashënuesit më të mirë në top-5 ligat kryesore evropiane

Kampionatet kryesore evropiane kanë hyrë në fazën më të nxehtë të rrjedhës së edicionit garues 2020/21.

Tashmë në disa prej tyre ka filluar të qartësohet epiteti i skuadrave favorite për ta fituar titullin e kampionit edhe pse në futboll mund të ndodhin gjëra ta paparashikueshme.

Në Spanjë ka një garë ndërmjet Atletico Madridit, Real Madridit e Barcelonës, në Itali Interi dhe Milani po luftojnë kokë më kokë për Scudetto, kurse ne Angli Manchester City po i prinë bindshëm garës në këtë edicion e kështu me radhë.

Por kush janë golashënuesit më të mirë në të gjitha pesë ligat kryesore evropiane deri në këtë pikë të sezonit./KosovaPress/

Kjo është lista e përmbledhur nga të gjitha ligat kryesore”

Premier League:

Mohamed Salah me 17 gola

Serie-A:

Romelu Lukaku me 17 gola

La Liga:

Lionel Messi dhe Luis Suarez me nga 16 gola

Bundesliga:

Robert Lewandowski me 26 gola

Liguen – 1:

Kylian Mbappe me 16 gola

Read Previous

Rrjedhin fotografitë! Kështu do të duket Iphone 13

Read Next

Kaligrafia në gjuhën japoneze, ekspozita e veçantë e Fatbardh Krajës në Shkodër