Euro 2024, David Trezeguet: Franca është favorite

Kampionati Europian është gati për të nisur. Të premten në mbrëmje gara do të nisë me ndeshjen hapëse mes Gjermanisë pritëse që do të përballet me Skocinë.

Duke bërë një bilanc të situatës për edicionin e sotëm të “Il Mattino”, ishte dikush që u largua nga Italia mjaft i zhgënjyer me golin e artë në finalen e Euro2000, pikërisht ish-sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet.

“Franca është favorit, nuk fshihet, ka lojtarët më të mirë dhe shumë luajnë për klubet më të mira. Unë gjithashtu besoj shumë në akademinë franceze, e cila mbetet një burim për futbollin ndërkombëtar. Ka të rinj atje në të cilët të gjithë skuadrat e mëdha investojnë. Italia sipas historisë dhe traditës do të përpiqet të fitojë, por një cikël fillon përsëri dhe madje mund të arrijë në katërshen e parë”./ h.ll/abcnews.al

Read Previous

Kurti: Problemin e kemi me Beogradin, jo me serbët e Kosovës

Read Next

Hamasi pranon rezolutën e OKB-së për armëpushim, gati për t’i negociuar detajet