1. Home
  2. Lajme

Category: Vendore

81 deputetë marrin pjesë në votimin për president, Osmani nuk merr vota të mjaftueshme

81 deputetë marrin pjesë në votimin për president, Osmani nuk merr vota të mjaftueshme

81 deputetët kanë marrë pjesë në votimin për zgjedhjen e presidentit, ku kandidatë janë Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta. Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani nuk ka marrë vota të mjaftueshme në rundin e parë. Në…

Lexo më shumë
Hoti, Veliu e Selmanaj përsëri nuk marrin pjesë në votimin për zgjedhjen e Presidentit

Hoti, Veliu e Selmanaj përsëri nuk marrin pjesë në votimin për zgjedhjen e Presidentit

Avdullah Hoti, Agim Veliu e Driton Selmanaj, përsëri nuk morën pjesë në votimin për Presidentin. Në sallën plenare janë 84 deputetë

Lexo më shumë
Albena Reshitaj, Adem Hoxha e Fadil Gashi në seancë për zgjedhjen e presidentit

Albena Reshitaj, Adem Hoxha e Fadil Gashi në seancë për zgjedhjen e presidentit

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, deputeti goran Adem Hoxha dhe deputeti rom Fadil Gashi, janë parë sot në sallën e Kuvendit ku pritet të votohet për zgjedhjen e presidentit. Reshitaj edhe mbrëmë ishte pjesë e…

Lexo më shumë
Albena Reshitaj edhe sot paraqitet në seancën për Presidentin

Albena Reshitaj edhe sot paraqitet në seancën për Presidentin

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, edhe sot po merr pjesë në seancën për votimin e Presidentit. Reshitaj, e cila dje befasoi me prezencën e saj, përkundër vendimit të partisë që ta bojkotojnë këtë seancë, sërish…

Lexo më shumë
Kusari-Lila: Sot i kemi 81 vota

Kusari-Lila: Sot i kemi 81 vota

U.d e shefes së Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se beson që sot do të përmbyllet procesi i zgjedhjes së Presidentit të Kosovës. Kusari-Lila tha se do të jenë 80 ose 81…

Lexo më shumë
Muharremaj tregon pse është kundër mbylljes totale të vendit

Muharremaj tregon pse është kundër mbylljes totale të vendit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, kanë mbajtur sot një takim me Asociacionin e Komunave të Kosovës, për t’i diskutuar masat e reja kundër përhapjes së koronavirusit, shkruan…

Lexo më shumë
Kryetarët e komunave nuk i përkrahin masat e reja

Kryetarët e komunave nuk i përkrahin masat e reja

Bordi i Asociacionit të Komunave të Kosovës në takimin e sotëm debatoi lidhur me mbylljen e paralajmëruar nga Qeveria e Kosovës në kuadër të parandalimit të përhapjes së pandemisë Covid-19. BAKK njoftoi se në këtë…

Lexo më shumë
Seanca për presidentin pritet të nis në ora 17:00

Seanca për presidentin pritet të nis në ora 17:00

Pas dështimit të së shtunës për të zgjedhur presidentin të vendit, Kuvendi i Kosovës, pritet të vazhdojë seancën në ora 17:00. Të shtunën, raundi i parë i votimit u përsërit dy herë, pasi në votim…

Lexo më shumë
Time Kadrijaj i bë thirrje Albena Reshitajt: Respekto partinë, mos e voto Vjosa Osmanin!

Time Kadrijaj i bë thirrje Albena Reshitajt: Respekto partinë, mos e voto Vjosa Osmanin!

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, i ka kërkuar bashkëpartiakes Albena Reshitaj që të respektojë vendimin e partisë dhe të mos e votojë Vjosa Osmanin për presidente. Kadrijaj, prmes një statusi në Facebook, ka thënë se…

Lexo më shumë
Arrihet marrëveshja me deputetin Hoxha, Kurti ia siguron votën e 80-të Vjosa Osmanit

Arrihet marrëveshja me deputetin Hoxha, Kurti ia siguron votën e 80-të Vjosa Osmanit

Në takimin e sotëm me deputetin Adem Hoxha nga Partia Unike e Goranëve (Jedinstvena Goranska Partija), Kryeministri dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka arritur të sigurojë pjesëmarrjen dhe votën e këtij deputeti në…

Lexo më shumë